MOTOGALERIE ŠESTAJOVICE | z.s.

ČZ 180 Roland cestovní enduro ze Slovenska

Fotografie-0001Rád bych představil zajímavý slovenský projekt ČZ 180 Roland, myslím,že je to stroj zvláštní a jeho krásu nebo ošklivost posuďte sami.Tato motorka je v dochovaném stavu s platnými doklady.  Přikládám aktuální fotografie a technická data uvedená v TP

Pro úplnost uvádím údaje z knihy Historie motocyklů ČZ autorů Aloise a Ondřeje Pavlůskových,kde je také zmínka o tomto nepočetném typu..

Zajímavé cestovní enduro postavené na bázi ČZ 125/175 typu 487 a 488 vzniklo i v sousedním Slovensku. Tamní společnost Moto Yuropa Senec tyto podvozky upravovala pro montáž zadního osmnácti a předního jednadvaceti palcového kola,tlumič výfuku byl veden horem a celkový vzhled byl doplněn poměrně zdařilými plasty,takže na konci těchto úprav stálo lehké cestovní enduro prodávané pod obchodním označením Roland..Jízdní výkony odpovídaly výchozímu modelu,ale doba  už přece jen pokročila a zákazníci byly mnohem náročnější než třeba ještě před deseti lety. Roland nebyl postaven v příliš velké sérii a v současnosti je u nás k trvalému provozu přihlášena přibližně desítka strojů tohoto modelu.